Aluminium świdnik

Aluminium

Aluminium jest metalem, który jest w dużych ilościach w powłoce ziemi. Liczy się, że stanowi w przybliżeniu 9% masy powierzchni ziemi. Jest trzecim najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem w skorupie ziemskiej. Wytwarza się go z boksytu. 
Od wielu lat aluminium wywołuje niezwykle skrajne emocje. Z jednej strony jest zasadniczym metalem w branży budowniczej np. w formie prętów, rur, czy profili. Z drugiej uważany jest za niesłychanie niedobry. Jak wykazały badania, występuje spore prawdopodobieństwo, że może wywoływać choroby Alzheimera. Dowiedziono, że jest bardzo neurotoksyczny, truje tkanki nerwowe, uszkadza tzw. „barierę krew – mózg”, która jest odpowiedzialna za asekurację układu nerwowego przed szkodliwymi czynnikami. Uszkodzenie tej osłony powoduje osłabienie nerek i wątroby, a to bezpośrednio przyczynia się na formę naszego zdrowia.
Aluminium bardzo często używany jest w formie srebrnych folii do pakowania żywności. Stąd wiele osób zauważa zależny, istniejący związek z generowaniem choroby Alzheimera, a stosowaniem aluminium przy zawijaniu żywności. 
Z drugiej strony nie powinno się popadać w paranoje, ze skrajności w skrajność. Aluminium jest prawie że wszędzie, w wodzie pitnej, którą spożywamy, w powietrzu, którym oddychamy, żywności, którą spożywamy. 
Aluminium jest też użytkowane w przemyśle astronomicznym oraz jądrowym. Uważa się, że jego wysokie stężenie w układzie człowieka rodzi bóle głowy, depresje, marną pamięć, zmęczenie, a nawet zgon.
Pojawia się dużo sposobów jak stronić od za bardzo wielkiej dawki aluminium. Nade wszystko trzeba dbać o to, co jemy a przy tym pijemy. Wypada odstawić picie z puszek aluminiowych, nie używać srebrnych folii aluminiowych. Korzystać z garów oraz patelni, które nie są pokryte aluminium.
Powinno się wyodrębnić, że aluminium znajduje się też w kosmetykach, dezodorantach, lub szczepionkach. Nawet specyfiki po które sięgamy w wielu przypadkach zawierają aluminium. Jak widać nie da się gruntownie pozbyć aluminium z naszego życia.
Trzeba dodać, iż z badań klinicznych, które zostały wykonane w Wielkiej Brytanii wynika, iż picie wody mineralnej z wysoką zawartością kwasu krzemowego pozwala usunąć aluminium z układu razem z moczem.
Dla ukojenia warto napomknąć, że ciałko zdrowego człowieka wydala aluminium z układu. Tylko i wyłącznie ogromna zawartość tego metalu w organizmie jest dla człowieka złośliwa.


Możliwość komentowania jest wyłączona.