Pokrycia dachowe karczew

Najlepsze pokrycia dachowe

Budowa domu to inicjatywa, które wymaga dużego zaangażowania, wiedzy oraz doświadczonego doradztwa w czasie następnych etapów pracy. Najważniejsze etapy budowy to po pierwsze fundamenty, na których opierać się będzie cała konstrukcja, a następnie ściany, albowiem od artykułu, z którego są stworzone i od sumienności przy ich wznoszeniu zależne jest na przykład ciepło w domku. Dodatkowe znaczące etapy to stropy i dach.
Jeżeli chodzi o stropy, znaczące jest, ażeby miały one odpowiednią nośność a przy tym sztywność, jednakże nade wszystko izolacyjność.
TymczaseZ kolei dach wyznaczać będzie niezwykle ważną ochronę dla naszego budynku. Najważniejszym jego zadaniem jest zabezpieczenie przed funkcjonowaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, ale zarazem ochrona wnętrza nie tylko przed zmykaniem ciepła, ale też przed gromadzeniem się tam wilgoci.
Dach ma zatem do spełnienia dużo znaczących zadań i dlatego, też powinien być stworzony pilnie a przy tym z właściwych budulców.
Przy budowie domów jednorodzinnych, wśród najbardziej znanych pokryć dachowych, występują się gonty bitumiczne, blachy a także blachodachówki, dachówki ceramiczne i cementowe.
Za najbardziej mocne pokrycia dachowe uznaje się od wielu lat dachówki ceramiczne. Co prawda takie pokrycie będzie najcięższe oraz najdroższe, ale zarazem piękne i kapitalnie nadające się do dachów o różnych kształtach.
Dachówki cementowe są też znane i z wyglądu niesłychanie podobne do ceramicznych, a na ich korzyść przemawia to, że są od nich lżejsze a także tańsze.
Jeśli chodzi o gonty bitumiczne podkreślić powinno się w szczególności ich lekkość, dzięki czemu spełniają swoją rolę nawet wtedy, gdy struktura dachu nie jest dostosowana do dźwigania ciężkiego poszycia. Gonty bitumiczne to po prostu kawałki papy bitumicznej z rdzeniem z włókna szklanego, osiągalne na ogół w elastycznych pasach, które nie trudno dostosować do kształtu dachu. Pasy gontu można przykleić na każdą nierówność, nawet na stare poszycia dachowe.
Niezmiernie ochoczo wykorzystywane, zarówno na dachy nowo budowanych budynków, ale także podczas odnowie starych, są blachodachówki. Ich zaletą jest fakt, że są tańsze oraz znacznie lżejsze od dachówki ceramicznej. Wadą natomiast jest jej mniejsza stabilność i to, że słabiej tłumią hałas, a zatem deszcz, grad lub wiatr będą bardzo słyszalne na poddaszu domku z takim pokryciem dachowym.


Możliwość komentowania jest wyłączona.