Tarasy bytów

Paulina Woźniak

Tarasy- inspiracje dla gospodarstwa

Tarasy znane były już w starożytnym Rzymie, Grecji oraz Egipcie. Z ich czaru korzystali cesarze, faraonowie, w późniejszych wiekach również królowie i szlachta. Tarasy były znakiem blichtru, przeważnie otoczone bujną florą, zachęcały do odpoczynku i kontemplacji na łonie przyrody.  
Taras to detal aranżacji budynku właściwy dla tych, którzy poszukują alternatywy dla balkonu. Dodatkową powierzchnię, jaką dają tarasy, można wykorzystać w różnorodny sposób. Nad balkonem mają także tą przewagę, że z powodzeniem mogą one nam służyć jako miejsca biesiadowania w czasie letnim przy grillu, zważywszy na większą przestrzeń użytkową. 
Warianty tarasów
Taras nie musi być zaadaptowany tylko dla parteru domku, z powodzeniem może być dodatkowo jego zwieńczeniem. Nowoczesne tarasy pojawiły się jako szczegół strojny dachów wieżowców, wielokrotnie służąc jako restauracje na wolnym powietrzu. Tarasy na płaskich dachach są bezpieczne pod względem konstrukcyjnym, jeśli są zbudowane w technologii tzw. odwróconego dachu. 
Na ogół tarasy są zlokalizowane na gruncie, stworzone z drewnianych kompozytów, ceramiki, kamienia, betonu czy też nad gruntem, jako płyta na belkach wsparta słupami. Bywa, że taras zaaranżowany jest nad garażem czy też piwnicą. 
Jakże trzeba zaopatrzyć swój taras?
Urządzenie tarasu z pozoru zdaje się nieskomplikowane. Tarasy dogadzają nam przede wszystkim do odpoczynku na ożywczym powietrzu, przy porannej kawie, z gazetą albo lekturą w ręku. Jeśli takie ma być jego zużytkowanie, jedyne czego nam trzeba to wygodne miejsce do siedzenia a także mały stolik. Projektujemy taras jako miejsce rodzinnych spotkań przy grillu? Warto abyśmy pomyśleli o zakupie większych kompletów wypoczynkowych z większym stołem. Walorem zadaszonego tarasu na pewno jest to, że takie spotkanie może się odbyć też w przypadku złej pogody. Jeśli ma być to nasz schron, powinniśmy go zorganizować w stylu, jaki nam odpowiada. Marzycielski taras w stylu prowansalskim, to na pewno postarzane drewniane meble, lawendowe tkaniny a także akcesoria, pastelowe kolory. Prowansja to także zioła, które wolno postawić w olśniewających donicach. Taras w stylu skandynawskim, to prymitywny, współczesny styl, utrzymany w szarościach, beżach a także zimnych błękitach. Proste drewniane meble a także nienatarczywe akcesoria np. metalowe koszyki, zapełnione kominkowym drewnem. Jednym słowem powiew surowej Skandynawii.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Pranie tapicerek