Poszycia dachowe płock

http //www.winter-remonty.pl/

Najlepsze pokrycia dachowe

Budowanie domku to działanie, które potrzebuje potężnego zaangażowania, wiedzy a także fachowego doradztwa w czasie następnych etapów pracy. Najważniejsze etapy budowy to w pierwszej kolejności fundamenty, na których podpierać się będzie cała struktura, a potem ściany, bo od materiału, z którego są stworzone i od pieczołowitości przy ich wznoszeniu zależne jest na przykład ciepło w domku. Następne istotne etapy to stropy a przy tym dach.
Jeżeli rozchodzi się o stropy, znaczące jest, ażeby miały one odpowiednią nośność i sztywność, ale w szczególności izolacyjność.
Natomiast dach wyznaczać będzie bardzo ważną ochronę dla naszego domku. Najistotniejszym jego celem jest asekuracja przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, ale równolegle ochrona wnętrza nie tylko przed umykaniem ciepła, ale też przed nagromadzaniem się tam wilgoci.
Dach ma więc do spełnienia sporo ważnych zadań i wobec tego powinien być zbudowany rzetelnie a w dodatku z stosownych budulców.
Przy budowie domów jednorodzinnych, wśród najbardziej modnych pokryć dachowych, pojawiają się gonty bitumiczne, blachy oraz blachodachówki, dachówki ceramiczne oraz cementowe.
Za najbardziej porządne pokrycia dachowe uznaje się od wielu lat dachówki ceramiczne. Wprawdzie takie pokrycie będzie najcięższe a w dodatku najdroższe, ale równocześnie piękne i kapitalnie nadające się do dachów o różnych kształtach.
Dachówki cementowe są też stylowe i z wyglądu bardzo podobne do ceramicznych, a na ich korzyść przemawia to, że są od nich lżejsze i tańsze.
Jeśli chodzi o gonty bitumiczne wyodrębnić trzeba zwłaszcza ich lekkość, dzięki czemu spełniają swoją misję nawet wtedy, gdy konstrukcja dachu nie jest przystosowana do dźwigania ciężkiego poszycia. Gonty bitumiczne to po prostu kawałki papy bitumicznej z rdzeniem z włókna szklanego, osiągalne z reguły w giętkich pasach, które łatwo dostroić do kształtu dachu. Pasy gontu można przykleić na każdą nierówność, nawet na stare pokrycia dachowe.
Niesłychanie przychylnie wykorzystywane, zarówno na dachy dopiero co budowanych budynków, ale także w czasie odnowie sędziwych, są blachodachówki. Ich walorem jest fakt, że są tańsze a przy tym w dużej mierze lżejsze od dachówki ceramicznej. Wadą tymczasem jest jej mniejsza solidność i to, że słabiej tłumią hałas, a więc deszcz, grad czy wiatr będą bardzo słyszalne na poddaszu domku z takim pokryciem dachowym.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Wagosuszarka